שירותי
הפירמה

שירותי הפירמה

TECHNOLOGY

גיוס הון לחברות טכנולוגיות

עולם גיוסי ההון לחברות טכנולוגיה ישראליות עבר שינוי טקטוני מהותי במהלך 2020 עם כניסתם של משקיעים מוסדיים ופתיחת שוק ההון, שינוי שהואץ על ידי ההתפתחות הטכנולוגית במהלך תקופת הקורונה אולם החל עוד לפניו. שינויי רגולציה כמו היכולת להנפיק שותפויות מוגבלות (קרנות הון סיכון ציבוריות), תקנה 43 של הרשות לחדשנות כמו גם השפעת שוק ההשקעות בחברות טכנולוגיה בארה"ב, הובילו כולם לסיטואציה חדשה בה חברות טכנולוגיה אינן מוגבלות עוד לקרנות הון סיכון בלבד בבואן לגייס הון. עולם אפשרויות המימון העומד לרשותם של יזמים וחברות טכנולוגיה השתנה והתרחב מאוד וצוות הטכנולוגיה של הפירמה, בהובלת אורי מור, מתמחה ביצירת פתרונות גיוס רחבים ואופטימליים המשלבים את כלל אפשרויות המימון תוך יצירת מתווה עסקה אפקטיבית ובעלת ערך מקסימלי הן לחברה והן למשקיעים.

בנוסף לאפשרות לגייס מקרנות הון סיכון מקומיות ובינלאומיות, מתמחה מור לנגרמן בגיוס מסוגי משקיעים נוספים ואיכותיים כגון:

  • משקיעים מוסדיים – גיוסים פרטיים וציבוריים, הגופים הפיננסיים הישראלים, כולל חברות הביטוח, הבנקים, חברות ניהול ההשקעות הגדולות, קרנות הפנסיה וכו' תופסים נתח שהולך וגדל מסך ההשקעות באקוסיסטם הטכנולוגי הישראלי. מור לנגרמן מתמחה בגיוס מגופים אלו וביצעה בהצלחה עסקאות רבות, פרטיות וציבוריות עם מספר רב של גופים בשוק ההון הישראלי.  
  • השקעה מבעלי הון – High Net Worth Individuals (HNWI) מהווים סוג מאוד יחודי של משקיע בחברות טכנולוגיה. מחד הם מוצפים בפניות של חברות רבות ומאידך תשומת הלב שלהם תנתן למספר מאוד מצומצם של חברות שיענו על טעמי ההשקעה היחודיים להם. מור לנגרמן עובדת באופן שוטף עם מספר מצומצם של בעלי הון עמם אנו עובדים מזה זמן רב. צוות הטכנולוגיה של הפירמה מכיר היטב את טעמי ההשקעה של כל אחד ואחת מהם ולכן היכולת שלנו להתאים משקיע לחברה גבוהה ומייצרת פוטנציאל הצלחה גבוה יותר לשני הצדדים.
  • משקיעים אסטרטגיים – התפתחות נוספת באקוסיסטם הישראלי היא צמיחתן של חברות טכנולוגיה מקומיות למעמד של משקיעות ואפילו רוכשות של חברות קטנות וצעירות יותר. למור לנגרמן קשרים ארוכי שנים עם מספר חברות מובילות במגוון תחומים, קשרים שהחלו בביצוע גיוסי הון וניהול השקעות בעבור חברות אלו. 
  • גיוסי חוב – Venture Lending (VL) כמימון ברידג', כמימון משלים ואפילו כאפשרות מימון ראשית במקרים מסויימים. חברות בשלבי צמיחה מוקדמים ומאוחרים יכולות להנות מאפשרות למימון מהיר ושאינו מדלל. 
דילוג לתוכן